Hírek
Hírek : A Chelsea kiesett a BL-ből..:D

A Chelsea kiesett a BL-ből..:D

2006.03.08. 08:49

A hazai pályán elszenvedett 2-1-es vereség után a barcelonai Nou Campban kellett volna kiharcolnia a továbbjutást a Chelsea labdarúgócsapatának a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. A bravúr nem sikerült, az 1-1-es eredmény a hazaiak továbbjutását jelentette. Csakúgy, mint a Villarreal esetében, a spanyolok idegenben szerzett több góllal búcsúztatták a skót Glasgow Rangerst. A Werder Bremen a 88. percig továbbjutásra állt Torinóban, végül Emerson gólja a Juvét juttatta a legjobb nyolc közé..:D

Barcelona-Chelsea

Barcelona (spanyol) - Chelsea (angol) 1-1 (0-0)
Barcelona, Nou Camp
v.: Merk (német)
Barcelona: Valdés - Oleguer, Puyol, Márquez, Van Bronckhorst - Deco, Edmilson, Motta - Messi (H. Larsson, 25.), Ronaldinho - Eto'o
Chelsea: Cech - Ferreira, Carvalho, Terry, Gallas - Joe Cole (Huth, 83.), Makelele, Lampard, Duff (Gudjohnsen , 58.), Robben - Drogba (Crespo, 58.)
gól: Ronaldinho (78.), illetve Lampard (92., tizenegyesből)

A hazaiak trénere, Frank Rijkaard nem változtatott a két héttel korábbi győztes csapaton, így Lionel Messi és Ronaldinho támogatta a támadásoknál Samuel Eto'ót.

Hasonló támadó szellemben küldte pályára csapatát José Mourinho is, itt az egyetlen előretolt ék, Didier Drogba mögött Joe Cole, Arjen Robben és Damien Duff is szerepet kapott. A Stamford Bridge-en kiállított Asier del Horno helyét William Gallas vette át a védelem bal oldalán.

Az első helyzetet a Barcelona hagyta ki, a 11. percben Motta 20 méteres lövését Cech eldőlve védte. A 19. percben Lampard ívelt középre egy szabadrúgást, Drogba megszabadult őrzőjétől, ám fejesében már nem volt erő, Valdés könnyedén védett. A 25. percben a megsérült Messit Henrik Larsson váltotta.

A játékot a hazaiak irányították - ezt a labdabirtoklás is bizonyította -, a Chelsea inkább egy-egy megugrással próbálkozott, s sokszor próbálta magas labdákkal megjátszani Drogbát.

A 38. percben Robben előtt adódott terület, jobbról befelé cselezgetve 16 méterről lőtt, Valdés védett. Hat perccel később Joe Cole tréfálta meg majdnem a hazai kapust, belenyúlva a Terry által lefejelt labdába éppencsak a léc fölé pörgetett.

A második játékrészre sem változott a játék képe, a Chelsea játékában nem volt benne a gól (igazán a Barcáéban sem!), az 58. percben Jose Mourinho csatába küldte Crespót és Gudjohnsent is.

A 63. percben kimaradt a meccs helyzete: Joe Cole lágyan csavarta középre a labdát jobbról, Crespo megelőzte a védőket és a késve kimozduló Valdést is, ám bal belsővel a bal kapufa mellé helyezett.

A 78. percben eldőlt a továbbjutás: Eto'o készített le egy labdát a kaputól 30 méterre Ronaldinhónak, aki lendületből érkezve halomra döntötte a Chelsea-védelmet, majd 12 méterről a jobb sarokra mozduló Cech kapust is meglepve a kapu bal oldalába lőtt (1-0).A felszabadult hazaiak még egy kapufát elértek Eto'o révén, a 92. percben még Merk adott egy vitatható büntetőt (Van Bronckhorst ugyanis nem a lábat, a labdát rúgta el), ám Lampard hiába lőtte be, a Barcelona 3-2-es összesítéssel, a két meccs alapján teljesen megérdemelten jutott a BL negyeddöntőjébe.

Juventus-Werder Bremen

Juventus (olasz) - Werder Bremen (német) 2-1 (0-1)
Torino, Stadio Delle Alpi
v.: Poll (angol)
Juventus: Buffon - Zebina, Thuram, Cannavaro, Zambrotta (Balzaretti, 70.) - Camoranesi (Mutu, 57.), Emerson, Vieira, Nedved - Ibrahimovic (Del Piero, 57.), Trezeguet
Bremen: Wiese - Owomoyela, Naldo, Fahrenhorst, Schulz - Frings, Baumann (Pasanen, 73.), Micoud, Borowski - Klose, Klasnic (Valdez, 81.)
gól: Trezeguet (65.), Emerson (88.), illetve Micoud (13.)

Alessandro Del Piero ismét a kispadon várhatott csak bevetésre a Juventus együttesénél, az olasz bajnokságot tízpontos előnnyel vezető torinói csapat a David Trezeguet, Zlatan Ibrahimovic csatárkettőssel lépett pályára. A Bremen kapujában továbbra is Tim Wiese pótolra a sérült Andreas Reinkét.

Az első összecsapást  3-2-re megnyerő vendégegyüttes már a 13. percben megszerezte a vezetést: Schulz adott remek labdát Micoud-nak, aki átemelve a labdát Buffon kapus felett a hálóba talált (0-1).

A gól alaposan megzavarta a Juventust, amely sokáig nem találta a ritmust, komoly gólhelyzet a félidő hosszabbításában adódott, igaz, akkor mindjárt kettő is. Camoranesi szögletét követően a labda Nedved elé került, akinek 20 méteres löketét Wiese védte. A lecsorgó labdát még a büntetőterületen belül Emerson gyűjtötte be, ám Wiese az ő kísérletét is hatástalanította.

Nagy offenzívát indított a második játékrész elején a Juve, Nedved, Trezeguet, majd Ibrahimovic is egyenlíthetett volna. Fabio Capello az 57. percig bírta nézni a szenvedést, ekkor kettős cserére határozta el magát. Ibrahimovic helyére Del Piero érkezett, Camoranesit Mutu váltotta.

A váltás meg is tette hatását, igaz, nem a cserék hozták össze a gólt. A 65. percben Nedved futtatta Trezeguet-t, aki 10 méterről kilőtte a sarkot (1-1). A Bremen nem tudta kihúzni a hajrát, a 88. percben Emerson a továbbjutást érő gólt is begyötörte (2-1).

A BL negyeddöntőjébe a Juventus 4-4-gyel, idegenben lőtt több góllal jutott.

Villareal-Rangers

Villarreal (spanyol) - Glasgow Rangers (skót) 1-1 (0-1)
El Madrigal
v.: Hamer (luxemburgi)
Villarreal: Viera - Javi Venta (Héctor Font, a szünetben), Gonzalo, Pena, Arruabarrena - Senna, Tacchinardi, Josico - Riquelme (Calleja, 86.) - Forlán, José Mari (Franco, a szünetben)
Rangers: Waterreus - Hutton, Rodriguez, Kirgiakosz, Murray - Burke (Novo, 87.), Ferguson, Hemdani, Namouchi - Buffel (Boyd, 64.), Lövenkrands.
gól: Arruabarrena (49.), illetve Lövenkrands (12.)

Az első összecsapás 2-2-es eredményének tudatában a hazai együttes léphetett esélyesként pályára, ám a Rangers már a 12. percben jelezte, komolyan továbbjutási szándékai. Viera kapus hatalmas hibáját (kiejtette a könnyű labdát) az első összecsapáson is eredményes Lövenkrands passzolta az árván maradt kapu bal sarkába (0-1).

Ezzel a komolyabb helyzetek az első félidőre ki is merültek, Forlán ugyan próbálkozott rendületlenül, ám sem fejjel, sem szabadrúgásból nem ért el semmit.

Ami nem jött össze az első 45 percben, a második játékrész elején sikerült: a 49. percben Riquelme ugratta ki remek labdával Forlánt, aki a 16-oson belül majdnem az alapvonalig nyargalt, jobbról középre adott, a labda elsuhant Franco lába mellett, a hosszú saroknál azonban érkezett Arruabarrena, s a kapuba lőtt (1-1).

A hátralévő 40 percben már nem esett gól, a Villarreal 3-3-as összesítéssel, idegenben rúgott több góllal jutott a BL legjobb nyolc csapata közé.